fbpx
Kişiye Özel Takı Tasarımında İzlenen Adımlar

Kişiye özel takı tasarımı en özel deneyimlerden biridir. İster çocuğunuzu ister sevgilinizi isterseniz de köpeğinizi her zaman kalbinize yakın tutabilirsiniz. Bu tasarımların en büyük avantajı, ticari tasarımlar gibi herkese olmaması. Kendinize özel bir kolyenin bir eşine daha rastlamanız mümkün değil. Bu da takıyı her taktığınızda daha da özel hissetmenize yardımcı olur. Peki kişiye özel takı tasarımında izlenen adımlar nelerdir?

  • Tasarımı İsteyen Kişinin İstekleri Dinlenir

İyi bir tasarım için önemli olan tasarımı kullanacak kişinin istekleridir. İsim işleme, doğum yılı işleme ya da resim işleme gibi istekler dinlenir. Ayrıca tercih edilen takı türü, takı rengi gibi detaylar da tasarımı isteyen kişiyle yapılan görüşme sırasında belirlenir.

  • Takı Seçimi Yapılır

Tüm bu istekler dinlendikten sonra takı seçimi yapılır. Yüzük gibi daha küçük ürünlerle kolye gibi ürünler uygulama alanı açısından farklılık gösterir. Bu nedenle evcil hayvanınızın yüzü ya da bebeğiniz parmak izi gibi uygulamalar için daha geniş yüzeyli olan kolye tercih edilebilir.

  • İsteklere ve Takı Seçimine Göre Tasarım Gerçekleştirilir

Takı seçimi aşamasından sonra tasarım gerçekleştirilir. Aslında bu aşama isteklerden sonraki en önemli aşamadır. Doğru bir tasarım sayesinde üstünüzden asla çıkarmak istemeyeceğiniz bir takıya sahip olursunuz. Tasarım aşamasında takıyı isteyen kişiyle iletişim halinde olmak önemlidir. Böylelikle tasarım değişikliği istendiğinde uygulamaya geçilmeden değişiklik yapma şansı olur.

  • 925 Ayar Gümüş Üzerine Tasarım Uygulanır 

Tasarım sürecinin tamamlanmasından sonra uygulama aşaması gelir. Yapılan kişiye özel tasarım 925 ayar gümüş üzerine uygulanır. Uygulama aşaması büyük bir ustalık ve titizlik gerektirir. Daha sonra uygulanan tasarıma parlatma işlemi uygulanır.

  • Özel Bir Sunum

Takı hazırlandıktan sonra özel bir kutu içerisinde teslim edilir. Kişiye özel takı tasarımı kadar takının sunum şekli de bir o kadar önemlidir. Şık bir kutu içerisinde verilen özel takı tasarımı, hediyeyi alan kişinin özel hissetmesine yardımcı olur.

OTCrafts kişiye özel takı tasarımı sürecinde unutulmaz bir deneyim yaşamanıza yardımcı oluyor. Artık sevdiklerinizi gittiğiniz her yerde yanınızda taşıyabilirsiniz.

SEPET