Ön Bilgilendirme Formu

1. SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

Unvanı: OTCRAFTS GÜMÜŞ VE TEKSTİL SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Mersis No: 0649121447700001
Adresi: Yeşilyurt Mah.Sipahioğlu Cad. No:27 İç Kapı No:2 Bakırköy
Telefon: 0555-335-33-93
KEP adresi: otcraftsgumus@hs01.kep.tr

2. ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER

AD SOYAD                 :

E-POSTA                      :

ADRES                            :

İLETİŞİM NO          :

3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL ÖZELLİKLERİ ve ÖDEME BİLGİLERİ

İşbu kısımda sözleşme konusu ürün ya da ürünlerin temel özellikleri açıklanmaktadır.

AçıklamaAdetKDV Dahil TutarToplam Tutar
    
  
Kargo Bedeli 
Ödeme Şekli 
Ödenecek Toplam Tutar (KDV Dahil) 

3.1. ALICI, verilen siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına geldiğini kabul ve beyan eder.

3.2 Bankanız kampanyalar düzenleyerek seçtiğiniz ödeme ve taksit şekline göre daha farklı bir taksit adedi uygulayabilir veya taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar hakkında şirketimizin bilgisi olmaması durumunda sayfalarımızda bu kampanyalar hakkında bilgi verilemeyecektir.

3.3. Ödemenin kredi kartı vb. ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması hâlinde; 23/2/2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır. SATICI, yetkisiz kredi kartı kullanımından doğan zararları için her türlü yasal işlemi başlatma hakkını saklı tutar.

CAYMA HAKKI

3.4. ALICI; mesafeli sözleşmenin mal satışına ilişkin olması durumunda, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir. ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

3.5. Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI’ ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

  1. i) 3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile garanti belgeleriyle birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
  2. ii) İade formu,

iii) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

  1. iv) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür. ALICI, ürünün iadesini Web Sitesi’nde belirtilen taşıyıcı firma ile veya tercih edeceği üçüncü kargo firması ile gerçekleştirebilir.
  2. v) ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.
  3. vi) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

3.6. Cayma hakkının kullanıldığı ve ürünün iade edildiği durumlarda iade sırasında ALICI tarafından ödenen kargo bedelleri münhasıran ALICI’ya aittir. Meğerki eşyanın teslim alındığı anda ayıplı olduğu tespit edilmiş olsun. Cayma hakkı, info@otcrafts.com e-posta adresine veya SATICI’nın işyeri adresine yazılı olarak iletilmek suretiyle kullanılabilir.

3.7. Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md. 15/1-b uyarınca ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, kişiye özel olarak üretilen ürünler, (Müşterilere özel üretilen takılar ile isim, resim veya sair aidiyet ve hususileştirilmiş ögelerin yer aldığı her türlü eşya kişiye özel olarak üretilmiş sayılır ve ALICI’nın iş bu ürünlerde cayma hakkı bulunmaz.)çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi malların ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması Yönetmelik gereği mümkün değildir. Cayma hakkının süresinin dolmasıyla cayma hakkı düşecek ve cayma hakkı kullanılamayacaktır.

3.8. OtCrafts tarafından Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği md. 15’te sayılmayan ve kişiye özel olarak üretilmemiş ürünler cayma hakkı kullanılarak iade edilebilir. Tüketici tarafından ilgili eşyanın mutat kullanım sınırının aşılarak kullanılması halinde Alıcı, cayma hakkı mevcutsa, cayma hakkını kullanabilmekle beraber üründe meydana gelen hasar ve değer kaybından sorumludur. ( örneğin ilgili takı üzerinde daraltma – genişletme işlemleri yapılması, takının cilalanması, parlatılması, ayar değişikliği, tür değişikliği, başka tür takılarla birleştirilmesi, eklemlenmesi, eksik parça bulunması, kırılması, kararması, yanması, çizilmesi, renk değiştirmesi, parçaların veya metallerin deforme olması, eşyaya ayrıştırılamayan ilaveler veya değişiklikler yapılması, eritilmesi, ayıplı hale gelmesi gibi haller mutat kullanım sınırının aşılmasıdır.)

3.9. Alıcı, cayma hakkının kullanıldığı hallerde ürünü teslim aldığı andan itibaren ürünün mutat kullanımını aşan fiillerinden ötürü ürünün değerinde meydana gelen azalmadan sorumlu olacağını kabul ve beyan eder.

4. MAL/HİZMETİN TESLİM ZAMANI

4.1. Teslimat, stokun müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra mümkün olan en kısa sürede yapılır. Doğal afetler, hava muhalefeti vs. gibi mücbir sebeplerle gecikmeler olabilir. Satıcı, malı/hizmeti siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder.

5. TESLİMAT

5.1. Teslimat, ALICI tarafından tercih edilen herhangi bir kargo şirketi aracılığı ile alıcının yukarıda belirtilen adresine, kendisine veya yukarıda belirtilen teslim edilebilecek alternatif kişiye kargo marifetiyle elden teslim edilecektir.

5.2. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda SATICI teslimat görevini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ ya aittir.

5.3. Satın aldığınız ürün/ürünlerin faturası, gönderilen kargonun üstüne yapıştırılmış olarak gönderilmektedir.Üstünde faturası olmayan, hasar görmüş kargoları teslim almayınız ve zabıt tutturunuz. Bu konuda sorumluluk münhasıran ALICI’ya aittir.

6. SİPARİŞ TAKİBİ

6.1. Sitemizden sipariş verip ön bilgilendirme formunu onaylamanızdan sonra, e-posta adresinize, siparişinizin alındığına dair bir TEYİT mesajı ve mesafeli satış sözleşmesi gönderilecektir.

6.2. Sipariş takibi ve olası sorunların çözümü için Sipariş numaranızı özenle saklayınız.

7. KARGO TESLİMATI

7.1. Ürün size geldiğinde, kargo tutanağını imzalamadan önce paketi, kargo görevlisi yanında açınız.

7.2. Sipariş ettiğiniz ürünün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Darbe almış paket, kırık, çizik, yamuk, eksik, çatlak, arızalı gibi durum varsa hemen kargo görevlisine zabıt tutturunuz ve ürünü kargo görevlisine geri veriniz kargoyu kesinlikle teslim almayınız. Bu konuda sorumluluk münhasıran ALICI’ya aittir. Bu durumu en kısa zamanda e-posta adresimize yazılı olarak bildiriniz.

7.3. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda, içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden dolayı sorumluluk, size ait olacaktır. Satın aldığınız ürün/ürünlerin faturası, gönderilen kargonun üstüne yapıştırılmış olarak gönderilmektedir.Üstünde faturası olmayan, hasar görmüş kargoları teslim almayınız ve zabıt tutturunuz.

8. SÖZLEŞME ve GEÇERLİLİK SÜRESİ

8.1. Bu Ön bilgilendirme Formunda ” belirtilen fiyat dahil tüm taahhütlerin geçerlik süresi 30 gündür.

8.2. Bu “Ön Bilgilendirme Formu” elektronik ortamda ALICI tarafından okunarak onaylanıp kabul edildikten sonra TEYİDİNİZ ile birlikte Mesafeli Satış Sözleşmesi hazırlanması aşamasına geçilecektir.

8.3. Ön Bilgilendirme Formu’ nun elektronik ortamda onaylanması, içeriğinin ve şartlarının ALICI tarafından kabul edildiği VE ALICININ SİPARİŞ ETTİĞİ ÜRÜNLER İÇİN ÖDEME YAPACAĞINI KABUL ETTİĞİ anlamına gelmektedir.

9. İHTİLAFLARIN HALLİ

ALICI, ürünün siparişine ilişkin meydana gelen uyuşmazlıkların giderilmesi için Tüketici Mahkemesine veya Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuruda ve şikayette bulunabilir.

0