Gümüş Takı

Gümüş Takı Hediye Rehberi

gümüş takı hediye rehberi

Sevdikleri kişilere onlar için değerli olduğunu hissettirmek isteyen kişiler için gümüş takılar uygun seçeneklerdir. Eşsiz tasarımları ve zarif görünümleriyle gümüş takılar hediyenin verileceği kişilerin mutlu olmasını sağlar. Bu takılar doğum gününden kadınlar gününe ve yıl dönümlerine kadar tüm özel günlerde hediye olarak verilebilir. Sizlerde sevdiğiniz insanlara gümüş takı hediye etmek istiyorsanız gümüş takı hediye rehberimiz sizinle.

gümüş takı hediye rehberi

Neden Gümüş Takı Tercih Edilmelidir?

Hediye olarak gümüş takıların tercih edilmesinin nedenleri bulunur. Bu nedenlerden en önemlisi bu takıların altın takılara oranla daha ekonomik olmalarıdır. Böylelikle bütçesi düşük olan kişiler tarafından da hediye etmek amacıyla gümüş takılar satın alınabilir.

Gümüş takıların tercih edilmesinin diğer nedeni sağlık açısından faydalı olmalıdır. Stresi azaltması, uykusuzluğa iyi gelmesi ve iltihapları önlemesi bu faydalardan yalnızca bir kaçıdır. Bunun dışında gümüş takılar bakımlarının kolay olması, dayanıklı olmaları ve şık tasarımlara sahip olmaları nedeniyle tercih edilirler.

Hediye Gümüş Takı Nasıl Seçilmelidir? Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sevdiklerinize gümüş takı hediye etmek istiyorsanız seçimi iyi yapmanız gerekir. Doğru seçim sayesinde hem sevdiklerinizi mutlu ederseniz hem de sahte takılar nedeniyle mağduriyet yaşamazsınız.

Hediye gümüş takı seçiminde dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır;

  • Ayar kontrolü yapın ve gümüş takıların 925 ayar olduğundan emin olun.
  • Gümüş takılarda renk kontrolü yapın ve gerçek gümüşü maviyi andıran gri renklerde arayın.
  • Gümüş takıların ağırlık ölçümünü yapın. İmitasyon gümüşlerin hafif olduğunu unutmayın.
  • Koku kontrolü yapın ve gümüş takınızın kokmadığından emin olun.
  • Mıknatıs kullanın ve gerçek gümüşün mıknatısa yapışmayacağının farkına varın.
  • Hediye alacağınız kişinin takı tercihi ve zevklerini göz önünde bulundurarak seçim yapın.

Bunların dışında hediye etmek amacıyla gümüş takı alacaksanız güvenilir firma veya web sitelerini tercih edin. Bu sayede sahte ürün almaktan kurtulursunuz ayrıca gerekli durumlarda bakım veya onarım için destek alabilirsiniz.

Erkekler İçin Gümüş Takılar

Gümüş takılar erkekler için hediye olarak alabileceğiniz aksesuarlar arasında bulunur. Özellikle takı kullanan kardeşiniz, sevgiliniz veya arkadaşınız için gümüş takı alarak onu özel günlerde mutlu edebilirsiniz.

Erkekler için gümüş takılar bileklik, kolye ve yüzükten oluşur. Ayrıca bu takıları birbirleriyle uyumlu olacak şekilde kombin yaparak set halinde hediye edebilirsiniz.

Kadınlar İçin Gümüş Takılar

Kadınlara özel günlerde gümüş takı hediye etmek yaygın tercihler arasında bulunur. Kadınların zarif yapıları ve takı tutkuları sayesinde hediye olarak alınabilecek gümüş takı çeşitleri ve modelleri oldukça zengindir. 

Bu nedenle kadın tanıdıklarınız için gümüş takı hediye edecekseniz seçim aşamasında zorlanacağınızı bilmelisiniz. Kadınlara özel olarak tasarlanan gümüş takılardan bazıları ise şunlardır; yüzük, bileklik, kolye, küpe ve gümüş taşlı takılardır. Ayrıca kişiye özel tasarımlı gümüş takıları tercih edebilirsiniz.

Gümüş Takı Hediyesi İçin En Popüler Takı Modelleri Nelerdir?

Yakınlarınıza gümüş takı hediye etmeyi düşünüyorsanız model seçiminde zorlanabilirsiniz. Ancak hediye için gümüş takıları seçen kişilerin popüler tercihlerini dikkate alabilirsiniz.

En popüler gümüş takı modellerinden bazıları şunlardır; fotoğraflı kolye, madalyon kolye, fotoğraf bileklik, isimli bileklik, parmak izi yüzük, isim küpe ve harf küpe modelleridir. Bunların dışında çiftler için özel olarak tasarlanan kolye, yüzük ve bilekleri de satın alabilirsiniz.

Gümüş Kolyeler

Doğum günü veya yıl dönümlerinde gümüş takı hediye edecekseniz gümüş kolye tercih edebilirsiniz. Otcrafts farkıyla erkekler için satın alabileceğiniz basketbol topu, plaka, madalyon detaylı, melek kanadı ve yıldız haritası kolyeleridir.

Kadınlar için satın alabileceğiniz gümüş kolye modellerinden birkaçı şöyledir; doğum çiçeği isim, madalyon fotoğraflı, çember resimli, kübik ve portre kolye modelleridir.

Gümüş Küpeler

Hediye olarak gümüş küpe almak istiyorsanız hediye edeceğiniz kişinin zevkini düşünerek seçim yapabilirsiniz. Gümüş küpe tercihinde değerlendirebileceğiniz modeller ise isim kolye, harf kolye ve sallantılı isim kolyelerdir. Bu kolyelerden seçmek istediğinizde renk tercihinde bulunabilirsiniz. Ayrıca küpeler üzerinde yazılacak isim veya harf bilgisini sipariş esnasında vermelisiniz.

Gümüş Yüzükler

Hediye olarak tercih edebileceğiniz gümüş takılardan birisi gümüş yüzüklerdir. Bu ürünler hem erkek hem de kadınlar için hediye olarak seçilirler. Ayrıca çiftlere özel olarak da tasarlanarak satın alınabilirler.

Erkekler için 5 mm gümüş yüzükleri hediye edebilirsiniz. Kadınlar için gümüş yüzük alacaksanız seçeneğiniz oldukça fazladır. En çok tercih edilen kadın gümüş yüzük modelleri ise şunlardır; isim, roma rakamı, kalp, dikdörtgen, iki isimli, parmak izi, minimal harf, madalyon ve gümüş alyans yüzüklerdir.

Gümüş Bileklikler

Özel günler için hediye olarak gümüş bileklik satın alabilirsiniz. Erkekler için örgü, kelepçe, pusula ve kartal modellerindeki bileklikleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca parmak izi çift bilekliği sipariş edebilirsiniz. Bileklik modelini seçtiğinizde tasarım ve renk seçimini yapabilir ve sevdiğiniz kişiye özel modelin oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Kadınlar için gümüş bileklik satın alacaksanız zarif ve şık modellerden yana seçim yapabilirsiniz. Kadınlara hediye edebileceğiniz gümüş bileklik modelleri arasında şunlar yer alır; düğüm, mors kodlu, kelepçe, taşlı, kalpli, yonca, su yolu, parmak izi, iki isimli sonsuzluk ve makrome ipli bilekliklerdir.

Gümüş Bilezikler

Hediye olarak satın alabileceğiniz son takı türü ise gümüş bileziklerdir. Kelepçe ve örgü modellerde tasarlanan bilezikleri mutlu etmek istediğiniz kişi için satın alabilirsiniz. Bu ürünleri model, tasarım ve fiyat incelemesi yaparak satın alabilirsiniz.

Gümüş Takı Hediyesi İçin Bütçe Nasıl Belirlenmelidir?

Gümüşün değerli madenler arasında bulunması nedeniyle gümüş takı hediye etmeyi düşünen kişiler bütçe konusunda tereddüt yaşarlar. Hediye almadan önce ne kadar bütçelerinin olması gerektiğini bilmek isterler.

Gümüş takıların ayar dereceleri fiyatın belirlenmesinde etkilidir. Türkiye’de kullanılan 3 ayar vardır. Bunlar 925, 900 ve 800 ayardır. 925 ayarı saf gümüş ayarını ifade eder. Bu nedenle 925 ayar gümüş takıların fiyatlarının diğer gümüş takılara göre yüksek olacağı bilinmelidir. Böylelikle uygun bütçe belirlenerek alışveriş yapılır. Ayrıca 925 ayarı gerçek gümüş takıların anlaşılmasına yardımcı olur.

Otcrafts 925 ayar derecesine sahip gümüş takıların satışını yapar. Böylelikle mağazadan takı alanlar gerçek gümüş takı almış olurlar. Bu durumda satın alınacak gümüş takıların fiyatları ise ayar derecesinin dışında tasarım ve modellere bağlı olarak değişir. Bu nedenle karşılaştırmanın modellere ve tasarımlara göre yapılması gerekir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0